JEX 7. – 13.kolo...

Naši juniori odohrali sedem kôl z toho tri domáce. Podarilo sa im získať žiaľ len 3 body. Žiaľ Meteníci začali trpieť na úzky káder a prístup niektorých hráčov k zápasom tiež nebol príliš ukážkový.

29.10.   Žltý Sneh Košice   3 : 3   Meteníci Likavka

Likavka cestovala na východ kde odohrala zápas proti predposlednému tímu tabuľky. Hral sa však vyrovnaný zápas. Meteníci vyhrávali v polovici tretej tretiny 3:1. Súper však zápas v 12.minúte zdramatizoval a v 18.minúte vyrovnal na konečných 3:3.

30.10.   Meteníci Likavka   3 : 9   FBC Mikuláš Prešov

Meteníci proti Prešovu odohrali vyrovnane len prvú tretinu, ktorá skončila 2:2. Druhú prehrali 1:3 a tretiu 0:4. Zápas tak celkovo 3:9. Meteníci doplatili na nepremieňanie šancí.

13.11.   Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves   19 : 6   Meteníci Likavka

Zápas proti tabuľkovému susedovi bol zlý od začiatku. Osem juniorov z toho dvaja brankári plus jeden starší žiak mali od začiatku problémy proti silnému súperovi. Po dvoch tretinách svietil na ukazovateli stav 16:1. Meteníci zabojovali aspoň v tej tretej kde už súper nešiel tak naplno a vyhrali ju 5:3. Zápas tak skončil výsledkom 19:6.

19.11.   Meteníci Likavka   7 : 4   ŠK 1.FBC Trenčín

V nervóznom zápase ukázali Meteníci, že keď prídu na zápas v plných tak vedia aj takéhoto kvalitného súpera poraziť. Tri presilovkové góly, jeden gól z trestného strieľania znamenali víťazstvo domácich 7:4.

20.11.   Meteníci Likavka   5 : 15   FBC Grasshoppers AC Uniza

Výsledok zápasu proti silnej Žiline ovplyvnila najmä tretia tretina, ktorú prehrali Meteníci vysoko 1:7. V celom zápase mal prevahu silný súper, ktorému sa podarilo streliť dva góly v presilovke a dva dokonca aj v oslabení. V bráne hostí sa predstavil hosťujúci brankár domácich Hazucha.

Žiaľ posledný víkend ukázal naplno aký dôležitý je prístup chalanov k zápasom, v súťaži ktorú si sami vybojovali a presadili.

3.12.   FbO Florpédo Bratislava   21 : 3   Meteníci Likavka

Zápas, ktorí mal už od začiatku nepríjemnú príchuť porážky. Na lavičke domácich dvaja brankári a tri kompletné formácie. Na strane Meteníkov dvaja brankári a len osem hráčov, z toho dvaja starší žiaci. Zápas sa odohrával v exhibičnom duchu. Prvá tretina dopadla ešte celkom dobre Meteníci ju prehrali 0:4. Ďalšie dve už boli žiaľ horšie. Do stavu 0:15 si Meteníci ani neškrtli. Potom sa im podarilo streliť aspoň 3 góly. Súper však pridal ďalších 6 a zápas skončil vysokou prehrou. 3:21. Navyše sa ešte aj zranil Jakub Cagalinec.

4.12.   Snipers Bratislava   21 : 1   Meteníci Likavka

Deň po drvivej porážke čakal Meteníkov ešte ťažší zápas. Nakoľko pre zranenie nemohol nastúpiť Jakub a v hlavách ostala trpká porážka predošlého dňa. Zápas sa vyvíjal ešte horšie ako deň predtým. Prvá tretina skončila 1:6. O jediní gól sa postaral v oslabení  Socháň po prihrávke od Čieška. Meteníci však už do konca zápasu mlčali. Zato súper ešte udrel 15 krát. Zápas skončil ďalšou trpkou porážkou 1:21.

Meteníci majú možnosť tieto porážky odčiniť už 17. a 18.12. kde odohrajú náročné zápasy proti FbO Florko Košice a ATU Košice.